Skip to product information
1 of 1

AlohaLabs

Ultra Lift Crema

Ultra Lift Crema

Regular price Lek 2,990.00 ALL
Regular price Lek 3,490.00 ALL Sale price Lek 2,990.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Ultra Lift nga Iodase është trajtimi kozmetik i krijuar për t'i dhënë lëkurës së trupit një pamje të tonifikuar, kompakte dhe të fortë.
Kremi Ultra Lift është veçanërisht i përshtatshëm për lëkurat më të pjekura që duan të rifitojnë elasticitetin, tonin dhe qëndrueshmërinë.
Përbërësit aktivë që përmbahen në krem ​​zgjojnë energjinë e fibroblasteve, duke rikthyer prodhimin e kolagjenit dhe duke ridensifikuar indet e lëkurës.
Rezultati është një efekt “lifting” në të gjithë trupin, me një efekt të dukshëm “anti-plakje”.


Përfitimet kryesore të përdorimit të kremit Iodase Ultra Lift janë:

- Lëkurë më elastike dhe e tonifikuar

- Pamje kompakte dhe e ndritshme

- Efekti Lifting Natyral ideal për reduktimin e shenjave të plakjes

- Zgjon aktivitetin e fibroblasteve të pranishëm në lëkurën tonë


Përmban vaj argani dhe gjalpë shea.

- Vaji i arganit: Vaji i arganit ka veti të pafundme. Është i pasur me vitaminë A, vitaminë E dhe acide yndyrore. Falë antioksidantëve të tij, vaji natyral i Arganit konsiderohet një anti-rrudhë i fuqishëm.
Ushqyesit dhe hidratuesit që përmbahen në të e bëjnë atë një produkt të vlefshëm për prodhimin e kolagjenit. E bën lëkurën më të freskët dhe më të re.

- Gjalpi Shea: është shumë i pasur me antioksidantë, si vitamina E, e cila përmirëson mikroqarkullimin e gjakut, dhe vitamina A, e cila parandalon dhe lufton rrudhat, ekzemën, dermatitin dhe ndihmon në shërimin e shenjave të lëkurës (p.sh. plagët e vogla dhe aknet. shenja).


Si të përdorni:

Aplikoni trajtimin në të gjithë trupin, duke e masazhuar me lëvizje rrethore, derisa produkti të përthithet plotësisht.
Rekomandohet të bëhen dy aplikime ditore të produktit, për të paktën 3-4 javë.


Çfarë përfshin:
Një paketë 200 ml me krem ​​Ultra Lift Jodase.


Përbërësit kryesorë:
Kompleksi Lift-Up, Vaj Argani, Gjalpë Shea.

View full details