Skip to product information
1 of 1

AlohaLabs

Karbo Stop

Karbo Stop

Regular price Lek 1,490.00 ALL
Regular price Lek 1,790.00 ALL Sale price Lek 1,490.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.
Kilo Kalo Karbo Stop është suplementi ushqimor në format tabletash të përtypur, i aftë për të shfrytëzuar vetitë ushqyese të përbërësve natyralë për të ndihmuar në djegien e yndyrës dhe transformimin e saj në energji.
Tabletat përtypëse janë një mbështetje e vlefshme për ata që duan të djegin më shumë yndyrë dhe të parandalojnë formimin e saj, të rigjenerojnë mëlçinë dhe të stimulojnë zorrët.


Përmban përbërës natyralë të njohur për vetitë e tyre të dobishme:

Portokall i hidhur: është në gjendje të shkaktojë një reduktim të ndjeshëm të asimilimit të ushqimit. Ka një efekt stimulues në termogjenezë (prodhimi i nxehtësisë së trupit dhe rrjedhimisht konsumi më i madh i kalorive) dhe në lipolizën (përdorimi i yndyrave për qëllime energjetike).
Grejpfrut: përbërësit aktivë që përmban grejpfruti kanë aftësinë të ulin nivelin e kolesterolit të keq dhe glukozës. Ka një efekt të dobishëm në funksionin e zorrëve, pastron dhe rigjeneron mëlçinë, rrit sekretimin e tëmthit, përshpejton metabolizmin dhe pastrimin e trupit dhe mbështet shpërbërjen e qelizave yndyrore.
Limoni: është një dobësim i shkëlqyer sepse përmban vitaminë C në gjendje të kundërshtojë veprimin e radikalëve të lirë duke përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe sistemit limfatik. Ndihmon në oksigjenimin e qelizave duke eliminuar më lehtë yndyrnat e tepërta.
Garcinia Cambogia: parandalon formimin e yndyrave dhe kolesterolit duke bllokuar grumbullimin e tyre në indin dhjamor. Ndihmon në mbajtjen e sheqernave të disponueshme për prodhimin e energjisë.
Jamballi: veprim antispastik. Jamballi lufton në mënyrë efektive spazmat e sistemit gastrointestinal.
Papaja: ideale për promovimin e humbjes së peshës dhe kryerjen e një veprimi të djegies së yndyrës falë papainës që përmban frutat.
Mango: substancat që përmbahen në lëvozhgën e mangos parandalojnë formimin e qelizave yndyrore.
Raven: është një ilaç natyral për rregullimin e funksioneve të zorrëve dhe veçanërisht në trajtimin kundër kapsllëkut.


Si të përdorni:

Merrni 1 deri në 2 tableta të përtypshme në ditë, mundësisht para vaktit kryesor të ditës.

Çfarë përfshin:

Një tabletë Kilo Kalo Karbo Stop prej 30 tabletash të përtypura prej 1000 mg.
View full details