Skip to product information
1 of 1

AlohaLabs Al

Biosazio

Biosazio

Regular price Lek 2,390.00 ALL
Regular price Lek 2,900.00 ALL Sale price Lek 2,390.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

BioSazio është një pluhur ushqimor ngopës i dobishëm për kontrollin e ndjenjës së urisë, nxitjen e ndjenjës së ngopjes dhe funksionalitetin e sistemit tretës.

Është suplementi ideal ushqimor për ata që duan të reduktojnë marrjen e ushqimit dhe të përshpejtojnë procesin e humbjes së peshës duke nxitur tretjen.

Efektiviteti i BioSazio jepet nga efekti "tullumbace"; Marrja e tij para ngrënies me shumë ujë mund të japë menjëherë një ndjenjë ngopjeje, një veprim të synuar detoksifikues dhe një pastrim në nivelet më të larta, duke ju lejuar kështu të hani më pak dhe të humbni peshë.

 

Vetëm përbërës natyralë:

Fibra e çamçakëzit guar: përbërësi ngopës. Në kontakt me lëngjet, kjo substancë është e aftë të japë një ndjenjë të ngopjes, duke kundërshtuar kështu ndjenjën e urisë. Ndihmon në uljen e përthithjes së sheqernave të thjeshta dhe komplekse.

Shafrani i Indisë: Shafrani i Indisë ka një veprim antioksidant dhe anti-inflamator. Shafrani i Indisë është një aleat i vlefshëm kundër problemeve me tretjen, si pastrues dhe si ndihmës për funksionin e mëlçisë.

Farat e lirit: ndihmojnë në parandalimin e kapsllëkut dhe kanë efekt laksativ.

Gymnema: është një përbërës aktiv i aftë për të bllokuar përthithjen e sheqerit deri në 50%. Prembajtja në BioSazio do të ndihmojnë në thithjen e më pak sheqernave për të ruajtur më lehtë linjën.

Mështekna: Gjethet e thuprës kanë veti të mëdha diuretike dhe përdoren kundër mbajtjes së ujit, gurëve në veshka apo infeksioneve.

Rrënja e panxharit: lëngu i rrënjës së panxharit kryen një veprim detoksifikues të synuar, promovon shëndetin e mëlçisë dhe është një antioksidant i vlefshëm natyror.

 

Si supozohet:

BioSazio merret me shumë ujë para vakteve kryesore. Merrni 6 g produkt me të paktën 200 ml ujë.

Çfarë përfshin:

Një paketë 60 g pluhur ngopës BioSazio.

View full details