Skip to product information
1 of 1

AlohaLabs

BioCurcuma con Piperina

BioCurcuma con Piperina

Regular price Lek 1,290.00 ALL
Regular price Lek 1,490.00 ALL Sale price Lek 1,290.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Formula e re antioksidante për humbje peshe e bazuar në piperinë dhe shafran të Indisë.
BioCurcuma me Piperine është mbështetës ushqimor që përmban përbërës natyralë të njohur prej qindra vitesh për vetitë e tyre të dobishme.
Produkti është shumë i njohur si një aleat i vlefshëm për të mposhtur urinë nervore dhe për humbje peshe, kjo për shkak se BioCurcuma me Piperine ka një fuqi të fortë ngopjeje.Përfitimet kryesore që mund të merren duke marrë BioCurcuma me Piperine:

- Ndihmon për të mposhtur urinë nervore duke dhënë një ndjenjë të këndshme ngopjeje

- Përshpejton metabolizmin: ndihmon në djegien e më shumë kalorive edhe në pushim

- Përmirëson ciklin e yndyrës duke ndihmuar trupin të menaxhojë më mirë yndyrën e konsumuar dhe ta djegë më lehtë atë

- Redukton asimilimin e karbohidrateve dhe nxit asgjësimin e tyre

- Redukton urinë nervore

- Ndihmon mëlçinë të largojë toksinat nga trupi i saj, duke pastruar dhe duke e çuar trupin në një status më të lartë mirëqenieje duke rritur energjinë.


Çfarë përbërësish përmban:

Shafrani i Indisë: ndihmon proceset e detoksifikimit të mëlçisë dhe reduktimin e kolesterolit në gjak. Ai vepron drejtpërdrejt në qelizat dhjamore duke stimuluar trupin të përdorë yndyrnat e grumbulluara për të lehtësuar asgjësimin e tyre më shpejtë.

PIPERINA: përshpejton metabolizmin, zvogëlon ndjenjën e urisë, pastron trupin dhe ndihmon në rikthimin e formës së duhur fizike falë vetive të saj termogjene.

ÇAJI GJELBOR: promovon mekanizmat e kontrollit të peshës trupore dhe proceset termogjenike të trupit.

Xhenxhefili: stimulon enzimat e përfshira në tretje. Stimulon metabolizmin duke ndihmuar në djegien e më shumë kalorive në një kohë të shkurtër. Xhenxhefili është i rëndësishëm për humbjen e peshës sepse stimulon diurezën dhe redukton mbajtjen e ujit dhe celulitin.

LIMONI: dobësim i shkëlqyer. Përmban vitaminë C në gjendje të përmirësojë qarkullimin e gjakut dhe sistemit limfatik. Limoni ndihmon në oksigjenimin e qelizave duke eliminuar më lehtë yndyrnat e panevojshme.

Luleradhiqe: Rrënja e luleradhiqes rregullon rrjedhjen biliare. Ekstraktet e tij përdoren si pastrues, dekongestantë, detoksifikues të mëlçisë. Luleradhiqja promovon eliminimin e kolesterolit të tepërt dhe redukton përthithjen e tij.Si të përdorni:

BioCurcuma me Piperine mund të merret në 2 mënyra, sipas nevojave tuaja fizike: Trajtim Bazë, Trajtim i avancuar

Trajtimi bazë: 2 tableta (1 para mëngjesit + 1 para drekës)
Trajtimi i i avancuar: 4 tableta (2 para mëngjesit + 2 para drekës)

Ne rekomandojmë marrjen e BioCurcuma me Piperine me shumë ujë dhe të pini shumë ujë gjatë ditës.


Çfarë përfshin:
BioCurcuma me Piperine prej 30 tabletash.

View full details