Skip to product information
1 of 1

AlohaLabs Al

7Burn

7Burn

Regular price Lek 1,290.00 ALL
Regular price Lek 1,490.00 ALL Sale price Lek 1,290.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

7Burn është suplementi ushqimor që përmban 7 përbërës kyç me veti djegëse, të cilët veprojnë në asimilimin e sheqernave dhe yndyrnave dhe përshpejtojnë metabolizmin bazal, djegësit e dhjamit ndihmojnë në një dietë korrekte dhe optimizojnë rezultatet e marra në uljen e peshës trupore ose të yndyrës.


7Burn gjithashtu përmban, Metilsulfonilmetan (MSM) me origjinë natyrale që funksionon në mënyrë sinergjike për të stimuluar humbjen e peshës trupore.
Arrin të garantojë humbje të shpejtë në peshë me këta 2 përbërës: Yerba Mate si djegës dhjami dhe Carob me fuqi të lartë ngopëse: të dyja ndihmojnë në sigurimin e humbjes së shpejtë të peshës, djegien e dhjamit, pastrimin e mëlçisë, kontrollin e niveleve të sheqerit në gjak dhe përmirësimin e tretjes.


Këtu janë përbërësit që përmban 7Burn për të ulur peshën dhe për të maksimizuar procesin e humbjes së yndyrës:


Aloe Vera: ka aftësinë për të tretur kolesterolin e keq (LDL) që grumbullohet në arterie dhe stimulon pastrimin nga mëlçia. Aloe është e njohur për aftësinë për të kryer një veprim pastrues duke eliminuar toksinat e grumbulluara në trup.

Asparagu: aleat i shëndetit dhe bukurisë sepse është shumë pastrues, rregullon oreksin, kundërshton mbajtjen e ujit dhe mbron lëkurën nga plakja. Ndihmon në uljen e kolesterolit dhe triglicerideve falë fuqisë së tij detoksike.

Yerba Mate: stimulon metabolizmin, përshpejton ritmet dhe nxit sistemin gastrointestinal. Konsiderohet si përbërësi i djegies së yndyrës.

Fieno Greco: falë pranisë së fibrave është një ndihmë e vlefshme për tu mbajtur në formë sepse rrit gjendjen e ngopjes dhe shmang shtimin në peshë.

Carob: konsiderohet si një ushqim dietik sepse ndihmon në rënien në peshë duke përmirësuar përthithjen e lëndëve ushqyese. Ndihmon në rritjen e ndjenjës së ngopjes sepse është në gjendje të përthithë sasi të mëdha lëngu dhe falë substancave që përmbahen brenda, krijon një xhel koloidal shumë voluminoz me një efekt ngopës.

Griffonia: është thelbësore në menaxhimin e peshës trupore, veçanërisht për vetitë e saj kundër urisë dhe kontrollit të urisë nervore.


Përmban metilsulfonilmetan (MSM)
Një nga atributet më të rëndësishme të suplementeve MSM është se ndihmon në përshpejtimin e shërimit dhe detoksifikimin e trupit duke përmirësuar mënyrën se si kimikatet hyjnë dhe dalin nga qelizat tona.
MSM i bën qelizat më të përshkueshme. Ndihmon në ruajtjen e hidratimit dhe zvogëlimin e inflamacionit që është rrënja e problemeve të mëdha shëndetësore.


Si të përdorni 7Burn:

Rekomandojmë 2 deri në 4 tableta në ditë të gëlltiten me shumë ujë.
Trajtimi “bazik”: 2 tableta para drekës + 2 tableta para darkës.

Çfarë përfshin:

Një paketë me 7 Burn me 30 tableta 500 mg.

View full details